Programul competiţiei


Locatii:



Programul Olimpiadei Naţionale de Matematică

Programul competiţiei

Data Interval orar Eveniment Locaţie
Duminica
31 martie
10:00-12:00 Sosirea comisiei de elaborare a subiectelor Hotel 'Aro Palace'
Luni
1 aprilie
12:00-17:00 Sosirea si cazarea participantilor Hotel 'Coroana', Hotel 'Capitol', Hotel 'Aro Palace'
17:00-18:00 Festivitatea de deschidere Aula Universităţii 'Transilvania'
18:30-19:00 Sedinta tehnica a Comisiei Centrale Aula Universităţii 'Transilvania'
19:00-20:00 Cina Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
Marti
2 aprilie
7:30-8:30 Mic Dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
9:30-14:00 Desfasurarea concursului pe clase Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
14:30-15:30 Dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
15:00-20:00 Corectarea lucrarilor Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
19:00-20:00 Cina Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
Miercuri
3 aprilie
8:00-9:00 Mic Dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
9:00-12:00 Corectarea lucrarilor Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
12:00-13:00 Dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
13:00 Afisarea rezultatelor Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
13:00-14:00 Depunerea contestatiilor Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
14:00-17:00 Rezolvarea contestatiilor Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
18:00 Întalnirea Comisiei Centrale cu conducerea Societatii Astra - Despartamantul 'Fratii Popeea' Sacele 'Hanul Domnesc', Săcele
19:00 Sedinta de lucru a Comisiei Centrale pentru stabilirea premiilor si participantilor la probele de baraj 'Hanul Domnesc', Săcele
19:00-20:00 Cina Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
20:00 Afisarea rezultatelor finale Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna' si locaţiile de cazare
Joi
4 aprilie
8:00-9:00 Mic Dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
10:00-14:00 Desfasurarea probelor de baraj pentru juniori si seniori Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
14:30-15:30 Dejun Restaurant Capitol, Restaurant Aro Palace
14:30-18:00 Corectarea lucrarilor de la probele de baraj Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
15:00-19:00 Interviurile Premiului Poincare acordat de Ecole Polytechnique Aro Palace
17:00-18:00 Intalnirea elevilor de liceu cu reprezentanti ai unor facultati de matematica, informatica si calculatoare Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna'
19:00-20:00 Cina festiva urmata de petrecerea pentru elevi Sala Mare - 'Aro palace'
19:00 Sedinta tehnica a Comisiei Centrale
20:00 Afisarea rezultatelor la probele de baraj Colegiul Naţional 'Andrei Şaguna' si locaţiile de cazare
20:00-24:00 Cina festiva, cu participarea membrilor Comisiei Centrale si a profesorilor insotitori Barul de Noapte - 'Aro Palace'
Vineri
5 aprilie
8:00-9:00 Mic dejun Restaurant 'Capitol', Restaurant 'Aro Palace'
9:00-11:00 Festivitatea de premiere Aula Universităţii 'Transilvania'
12:00 Plecarea participantilor



Anunţuri

Contact

Insp. Şcolar al Judeţului Braşov
Str. Şirul Gheorghe Dima nr.4, 500123 Braşov
insp.mat. prof. Bârsan Aurel,
email: aurelbarsan@yahoo.com
Mobil: 0730 636935
Tel: +40 268 415104
Fax: +40 268 475621